Snapchatte Nasıl Fenomen Olunur?

Anlık fotoğraf çekme ve paylaşma uygulaması olarak Snapchat kullanıcılarına farklı bir deneyim sunduğunu söyleyebiliriz.
Hepimizin bildiği üzere sosyal medya platformları son dönemde hayatımızın önemli bir parçası haline geldi. O platformlar içerisinde Snapchat’inde yer aldığını söyleyebiliriz. Milyonlarca kullanıcıya sahip olan bu uygulama, 2011’de kamuoyuna sunulmuştur. Bu anlık mesajlaşma uygulamasının en önemli özelliğiyse yapılan paylaşımların kaybolmasıdır. Ayrıca uygulamayı kullanan diğer kişilere gönderilen mesajlarda hemen kayboluyor. Günümüzde tüm sosyal medya platformlarında kullanılan “Story”-Hikâye özelliği aslında Snapchat platformuna aittir. Geçici paylaşım özelliklerini kapsayan Story’in diğer platformlarda da kullanılmasıyla beraber Snapchat’te popülerliğini yitirmiştir.

Snapchat

Nasıl Kullanılır?

Anlık mesajlaşma uygulamalarından “nasıl kullanılır” sorusunu şöyle yanıtlayabiliriz:
İlk olarak cihazınıza Snapchat uygulamasını indiriniz.
Uygulamayı indirdikten sonra ana ekrandan “Kaydol” butonuna tıklayınız.
Mail adresinizi yazıp daha sonra şifre belirleyiniz. “Doğum tarihinizi” yazıp ardından “Devam et” kısmına basınız.
Kullanıcı adı belirleyip, “Devam et” ile kaydolma işlemlerine devam ediniz.
Yukarıdaki tüm işlemlerin sonucunda hesabınızı başarılı şekilde oluşturmuş olacaksınız.
Snapchat uygulamasını ücretsiz şekilde; Google Play ve App Store üzerinden indirebilirsiniz. 1-10 saniye arasında gönderilen videolar ve fotoğraflar siliniyor. Uygulamanın logosunda hayalet olmasının ana sebebi, gönderilerin bir süre sonra yok olmasından kaynaklanmasıdır. Snapchat uygulaması üzerinde aynı zamanda diğer arkadaşlarınızın görmesini sağlayacak “Hikâye” tarzı gönderilerde paylaşabilirsiniz. Snapchat uygulamasında paylaşılan hikayeler, 24 saatin sonunda kayboluyor.

Yüz Efektleri

Snapchat uygulaması yüz efektleriyle ünlü bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Lens efektleri sayesinde birbirinden ilginç yüz ifadeleri karşımıza çıkıyor. Bu efektleri; Android 4.3’ten sonraki Android ve iPhone 5 sonrasındaki Apple telefonlarda görebiliriz. Snapchat efektlerine ve lenslerine erişim sağlayabilmek için mutlaka uygulama güncel olmalıdır. Uygulamayı güncelleştirdiğiniz takdirde yüz ifadelerinin ve efektlerinin de yenilerini kullanabilirsiniz.

Snapchat efektleri eklemek için kameranızın arka ve ön tarafını mutlaka kullanınız. Yüz ve lens efekti ekleyebilmek için ön kamerayı mutlaka kullanınız. Bu uygulamada yüz efektlerini kullanırken kameraya yüzünüzü tamamen gösteriniz. Çünkü lens özelliğinden yararlanabilmek için yüzü kameranın tamamen alması gerekiyor. Kameraya yüzünüzü tamamen döndükten sonra boş alana dokunup bekleyiniz. Filtre-efekt seçeneklerinden birine tıklayıp dilediğinizi kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

bilgio