Shiba Coin Nedir? 

Doge Killer şeklinde adlandırılan Shiba Coin, Dogecoin ‘in sonrasında piyasaya sürülen bir kripto para birimidir.  

2020 yılının ağustos ayında “Ryoshi” şeklinde anonim bir şirket Shiba Coin’i oluşturmuştur. 2021 yılının mayıs ayında piyasa değeri, 6 milyar dolar üzerine çıkmıştır. Düşük fiyatlı olmasıyla dikkat çeken Shiba Coin, kullanıcılarının milyonlarca alım gerçekleştirmesine olanak tanımaktadır. Ortalama olarak 400 trilyon Shiba Token dolaşımda yer alıyor. Shiba Coin, transfer ücretlerinin düşürülmesi için çalışmalarını Shibarium ağı üzerinden gerçekleştirmektedir. Shiba Coin’in ismi, logosundaki köpek “Shiba Inu’dan” geliyor. “Shiba” Çince bir kelime olup Japonca’da da kullanılmaktadır. Dogecoin’den esinlenilip, Shiba  oluşturulmuştur. “Doge Killer” yani Doge Katili sloganıyla insanların ilgi odağı olan bu kripto para birimi aslında Dogecoin’i geçme amacıyla geliştirilmiştir.  

Shiba Coin’i Benzersiz Yapan Nedir? 

SHIBA INU WoofPaper ekipleri, SHIB’i şu nedenlerden dolayı geliştirmişlerdir: 

  • Shiba Inu köpeklerini seviyoruz. 
  • Sıfırdan başladık, sıfıra, 
  • Shib arkasında parlak beyinler, önceleri hiç iş birliği yapmadılar.  

Shiba  web sitesinde; dünyanın her yerindeki köpeklerden sanatçıların ilham aldığını belirtmiştir. Shiba  topluluklarının NFT pazarında yer alması için “sanatsal Shiba hareketi” teşvikinde bulunmuştur. Shiba ; Shiba Inu Kurtarma Derneği’yle gerçek, Shiba Inu Köpeklerini kurtarmak için bağışlar toplamayı amaçlamıştır. Shiba Amazon Smile’ı kullanıp, kampanyada oluşturmuştur.  

shiba

Shiba Coin Hakkında Genel Bilgiler 

Shiba  web sitesi tarafından belirtilen bilgiye göre; Uniswap üzerinde toplam token arzdan %50’si kilitlenmiştir. Aynı zamanda “Anahtarları çöpe atmışlardır”. Kalan %50’lik kısımsa, “Vitalik Buterin’e yakılmıştır.” Shiba Coin web sitesinde, açıklanmış olan birkaç tane daha token bulunuyor. Serbest bırakılmış ve yeniden temellendirilmeyecek olanlar.  

Vitalik Buterin tarafından 13 Mayıs’ta token arzının yarısı verildi. Tokenlerin çoğunluğu Hindistan’da yer alan COVID yardımı yapan fona bağışlanmıştır. Son dönemde kripto para piyasasında 14. En yüksek piyasa değerine sahip CoinMarketCap’in 13 milyar üzerindedir. Shiba Coin para biriminin değişimdeki fiyatı, Ekim 2021 tarihinden sonra belirgin olarak artmıştır. Merkezi olmayan borsa başlatıldığıyla ilgili söylentilerden sonraysa değeri %55 arttığını söyleyebiliriz.  O hafta boyunca Shiba  değeri %240 artışını sürdürdü.  

Diğer yazılarımıza göz atmayı unutmayın TIKLA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

bilgio